0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Тевез почнува тренерска кариера во Аргентина

Поранешниот аргентински репрезентативен напаѓач Карлос Тевез (38) започнува своја тренерска кариера како прв човек на клупата на локалниот премиерлигаш Росарио Централ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close