0_Web_АктуелноКултураКултура.ПорталОпштество

Театарската претстава „Ништо не е страшно“ пред публиката на ДАФ во Кочани

Театарската претстава „Ништо не е страшно“ вечерва од 19.00 часот ќе се преставува во Кочани како дел од Драмскиот театарски фестивал ДАФ. Претставата е резултат на работилници што се реализираа во текот на целата година, и е последниот дел од цело годишната кампања за инклузија на лица со интелектуална попреченост во културата со наслов „Мене ништо не ми пречи“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close