БалканБалкан.ПорталДописници Свет

„Та неа“: САД подготвуваат голема воена вежба во Александруполи

Голема воена вежба во ноември, во грчкиот град Александруполи, подготвуваат САД како дел од неодамна потпишаниот нов грчко-американски договор за воена соработка, а вежбата ќе се прошири во Бугарија и Романија и ќе стигне до Унгарија, објави грчкиот весник „Та неа“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close