ЕвропаЕвропа.Портал

„Тајмс“: Лондон преговара со Киев за испорака на ракети

Предмет на преговорите се ракетите Бримстоун, развиени од британскиот огранок на меѓународниот конзорциум МБДА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close