СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Тајванската претседателка потврди дека американски војници ги обучуваат тајванските

Мал број американски војници во Тајван обучуваат тајвански војници, изјави претседателката Цаи Инг-вен во интервју за Си-Ен-Ен, потврдувајќи го присуството на американските сили на островот со сопствена самоуправа што Кина ја смета за своја.

Back to top button
Close
Close