Тенис

Таткото на Новак Ѓоковиќ навести негов бојкот на Австралија опен

Таткото на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ги оцени како „уцена“ условите на организаторите за задолжително вакцинирање за настап на Австралија опен и најави дека под такви услови не верува дека неговиот син ќе игра на турнирот во Мелбурн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close