0_Спорт.ПорталФудбал

Таткото на Аке почина непосредно по неговиот гол првенец во Лигата на шампиони

Фудбалерот на англискиот првак Манчестер сити, Натан Аке сподели денеска со јавноста дека неговиот татко починал во средата само неколку минути откако 26 – годишниот фудбалер го постигна својот прв гол во кариерата во Лигата на шампиони.

Back to top button
Close
Close