0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Таравари: Треба сериозно да разгледаме и лично сум за повлекување на соработката на АА со Арсовска

Градоначалникот на Гостивар и член на Алијанса за Албанците Арбен Таравари смета дека вчерашниот инцидент кај „Мавровка“ е провокација и смислено сценарио на партиите на власт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close