Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитика

Таравари: Давањето поддршка за кворум во Парламентот не е влез во Влада

Лидерот на политичката партија Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, најавува дека в петок ќе биде донесена одлуката за евентуален влез во Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close