СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Талибанците сакаат да зборуваат за Авганистан на Генералното собрание на ОН

Како што дознава ДПА, ОН добиле писмо од талибанскиот министер за надворешни работи Амир Кан Мутаки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close