СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Талибанците повторно побара од САД одмрзнување на авганистанските средства

По дводневните разговори во Доха на кои присуствуваа талибанскиот министер за надворешни работи Амир Кан Мутаки и специјалниот претставник на САД за Авганистан, Том Вест, талибанците повторно побараа од САД да ослободат милијарди долари замрзнати средства, додека Авганистан е зависен од помошта се бори со економската криза

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close