СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Талибанците денеска во Осло разговараат со западни дипломати

На денешната средба зад затворени врати се очекува талибанците да инсистираат на одмрзнување на 10 милијарди долари блокирани од САД и другите западни земји бидејќи Авганистан се наоѓа во тешка хуманитарна ситуација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close