СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Талибанците ги протераа девојчињата од средните училишта во Авганистан

За Би-Би-Си дел од нив изјавија дека се очајни што им е забрането да се вратат на училиште. -Се изгледа прилично мрачно, изјави една од нив.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close