СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Талибанците бараат помош од меѓународната заедница

Портпаролот на провинцијата Матиула Рухани кажа дека помошта може да има форма на инвестиции, проекти за реконструкција „или каква било хуманитарна поддршка на владата или на граѓаните на Авганистан“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close