0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Тадиќ е блиску до одлука да се кандидира за претседател на Србија

Ќе донесам одлука и ќе ја објавам што е можно поскоро. Воопшто не се двоумам, но чекам јасно да се постават сите параметри за да можам да донесам добра проценка и правилна одлука. Јас прв ја објавив можноста за кандидатура оваа пролет и постојано велам дека таа одлука ќе ја донесам наспроти оценката дали другите кандидати не само што можат да го победат Вучиќ, туку и да донесат реални и неопходни промени, изјави Тадиќ во интервјуто за Нова, додавајќи дека според рејтингот е на самиот врв.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close