0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Сè уште нема документ прифатлив за двете страни за кревање на бугарското вето

Сè уште нема документ прифатлив за двете страни што ќе биде основа за кревање на ветото од страна на Бугарија. И, додека евроамбасадорот во земјава изразува високи надежи дека конечно ќе почнат преговорите и тоа уште во текот на француското претседателство со ЕУ,  дел од домашните политички актери сметаат дека ветото ќе остане уште долго време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close