Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Судење за анкетите на Елисејската палата: Саркози смета дека неговата покана е неуставна

Немам право да се извлечам од моите уставни обврски, кои се оние на поранешен претседател на Републиката“, повтори Никола Сарози. „Дали сметате дека е нормално претседателот треба да го објасни составот на неговиот кабинет пред судот, посочи Саркози со огорчување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close