0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Судењето за случајот „Титаник“ се одложи за 30 септември

По предлог на јавната обвинителка Лиле Стефанова, денешното рочиште за случајот „Титаник“ се одложи за 30 септември. Причина за ова барање на обвинителката Стефанова, беа разните поднесоци на одбраната за кои побара време за да ги разгледа.

Back to top button
Close
Close