СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Суданската армија убила двајца демонстранти против пучот

Судански војници денеска убиле две лица и раниле повеќе од 80 други во обид да ги запрат протестите против воениот преврат, соопштија медицински извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close