СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Суданската армија се согласи да го врати соборениот премиер Хамдок

Воени и владини претставници денеска соопштија дека е постигнат договор меѓу суданските воени и цивилни власти за враќање на премиерот Абдала Хамдок на функцијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close