БизнисДописници СветЕвропа

Студентските трошоци во Франција пораснаа за 7,38 отсто во текот на една година

Ваквото поскапување се објаснува со состојбата на финансиите на компаниите за заемно осигурување, кои особено од 2019 година повеќе не го добиваат годишниот придонес од 217 евра што го плаќаат студентите за социјално осигурување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close