Балкан

Студенти од седум универзитети почнаа платена пракса во Бугарската телеграфска агенција во рамките на програмата на МОН „Студентски практиканти“

Студентите од седум универзитети во Бугарија започнуваат платена пракса во Бугарската телеграфска агенција (БТА) во рамките на програмата на Министерството за образование и наука (МОН) „Студентски практиканти – фаза 2“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close