0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Сто шеесет и осум нови случаи на Ковид-19, 275 оздравени и седуммина починати

Сто шеесет и осум нови случаи на Ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 1.478 тестирања, регистрирани се 275 оздравени пациенти, а починати седум лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close