ОпштествоСкопје

Сто таблети добија основните училишта во општина Карпош

Општина Карпош соопшти дека доделила 100 ИТ уреди – таблети за потребите на основните училишта кои се наоѓаат на нејзина територија. Овие таблети, како што се посочува, ќе бидат дел од библиотечниот фонд на школите и тие, пред се, ќе бидат на располагање на учениците од четврто одделение, но и на сите други на кои ќе им биде потребна ваков тип на ИТ поддршка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close