Општински вести

Стојкоски: Извршена е ревитализација на коловозот на улицата  „Манчу Матак“ во Хром

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски соопшти дека реализацијата на капитални проекти продолжува со ревитализација на коловозот на улицата  „Манчу Матак“ во Хром.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close