Политички партии

Стојаноски: Буџетот на власта нема да ги реши проблемите на граѓаните и стопанството во пресрет на најголемата енергетска криза од осамостојувањето

Во следните денови на собраниска седница ќе се расправа за Буџетот за 2022 година. Овој Буџет нема да ги реши проблемите на граѓаните и стопанството во пресрет на најголемата енергетска криза од осамостојувањето. Цените на основните производи се во постојан пораст и привременото замрзнување на дел од нив нема значително да го подобри животниот стандард на граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close