Дописници МКДПолитички партии

Стојановски: Ќе започнеме со гасификација на нашиот град

Носителот на листата на кандидати за советници од СДСМ Глигорије Стојановски на прес - конференција ги претстави проектите кои како партија и советничка група би се заложиле доколку се дел од мнозинството на Советот во Општина Тетово. Тие, како што рече, целосно даваат поддршка за реализација на граѓанската иницијатива „Тетово сака парк“ и конечно изградба на Градски парк во Тетово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close