0_Македонија.ПорталПолитика

Стојановска: Џафери се збуни од нашата активна блокада и правеше грешки

На денешната 77. седница, со единствена точка на дневен ред Интерпелација за работата на претседателот на Собранието Талат Џафери поднесена од опозицијата, поднесувачите го обвинија првиот парламентарец за нестручно, несовесно водење на законодавниот дом, проследено со бројни преседани, со кршење на Уставот и Деловникот. Според пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Џафери не ја разбрал пораката на интерпелацијата, а владејачкото мнозинство живее во паралелен свет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close