АБНА

Стотици љубители на екстремни спортови ја почувствуваа магијата на карпите Белоградчик од високо на небото

Стотици љубители на екстремните спортови ја почувствуваа магијата на карпите Белоградчик од високо на небото. Од птичја перспектива видоа глетки кои го одземаат здивот и тешко се опишуваат со зборови. На небото над карпите Белоградчик четири дена летаа шарени балони на топол воздух, како дел од Балон Фиеста што се одржува втора година, виде репортер на БТА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close