СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Стотици климатски активисти пристигнаа во Глазгов, меѓу кои и Грета Тунберг

Стотици активисти пристигнаа во Глазгов за да извршат притисок врз светските лидери да дејствуваат за заштита на климата пред почетокот на COP26, состанокот клучен за иднината на планетата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close