БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Стопанската комора на Северна Македонија со стратешки промени во работењето, од утре почнуваат со работа четири нови совети

Стопанската комора на Северна Македонија најавува неколку стратешки промени во работењето со кои компаниите во Комората треба да препознаат силен партнер кој ќе ги имплементира современите трендови и практики на дејствување.  Новиот концепт на работа насловен како „Комора на иднината“, како што информираат од Комората, е на барање на компаниите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close