0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономијаОпштество

Стопанската комора доби Орден на заслуги од претседателот на државата

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески денеска соопшти дека Комората по повод 100-годишнината од постоењето, добила Oрден на заслуги од претседателот на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close