0_Web_АктуелноДописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Столтенберг: Ќе продолжиме да ги набљудуваме терористичките обиди во Авганистан

По првиот ден од министерскиот состанок за одбрана на НАТО, генералниот секретар Јенс Столтенберг порача дека Алијансата ќе продолжи да набљудува што се случува во Авганистан, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close