0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Столтенберг ја предупреди Русија дека „упадот во Украина ќе има своја цена“

-Доколку Русија употреби сила против Украина, тоа ќе има цена, ќе има последици, рече Столтенберг пред состанокот на министрите за надворешни работи на Алијансата во Летонија, што ќе се одржи од 30 ноември до 1 декември, а каде едно од главните прашања во дневниот ред ќе бидат активностите на Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close