0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Столтенберг: Членките на НАТО мора да бидат обединети и покрај несогласувањата околу подморниците

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Њујорк изјави дека членките на Алијансата треба да останат обединети и покрај несогласувањата околу раскинувањето на договорите за продажба на француски подморници на Австралија, како дел од новото стратешко партнерство помеѓу САД, Велика Британија и Австралија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close