ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Столтенберг: Односите меѓу НАТО и Русија се на најниско ниво од Студената војна

Односите меѓу НАТО и Русија се на ниско ниво, ситуацијата е најтешка од крајот на Студената војна, но треба да се остави простор за разговори, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Back to top button
Close
Close