БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Столтенберг: НАТО непоколеблив во поддршката на мирот на Западен Балкан

НАТО е непоколеблив во поддршката на мирот и стабилноста на Западен Балкан, нагласи денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со претседавачот со Претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close