0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Столтенберг: НАТО и Украина ќе потпишат договор за кибер безбедност

Во наредните денови НАТО и Украина ќе потпишат договор за проширена кибер соработка, вклучувајќи и го пристапот на Украина до платформата на Алијансата за размена на податоци за штетен софтвер, додаде Столтенберг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close