Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Столтенберг: НАТО е подготвен да интервенира на Косово ако е потребно

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, попладнево се сретна со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во седиштето на Алијансата, тие разговарале за последните инциденти на северот на Косово, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close