СветСвет.Слајдер

Столтенберг загрижен поради нуклеарниот арсенал на Кина

Шефот на НАТО Јенс Столтенберг денеска изрази загриженост поради „проширувањето на кинескиот нуклеарен арсенал“ и го повика Пекинг да се приклучи на преговорите за контрола на вооружувањето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close