Свет.Слајдер

Столтенберг: Ако Германија се откаже од нуклеарното оружје, тоа ќе биде преместено во Источна Европа

Американското нуклеарно оружје може да заврши во Источна Европа доколку Германија се откаже од него на нејзина територија, изјави генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Тој денеска учествуваше на конференција организирана од Германската атлантска заедница и Федералната академија за безбедносна политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close