Политички партии

Стоилковски: Ковачевски и Маричиќ го газат начелото за меѓусебно почитување и реципроцитет

Согласно владиниот став искажан од Бојан Маричиќ очекуваме денеска во Владата да биде искажан совет до бугарскиот премиер дека не е работа на Бугарија да, цитирам „да кажува каде какво малцинство има во регионот“, и дека „тоа е внатрешно прашање на сите држави во регионот“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close