Политички партии

Стоилковски: Димовски од ССМ застана во одбрана на Владата и нападна штрајк

Срамно и недостоинствено за функцијата, Дарко Димовски политички поставениот претседател на Сојузот на синдикати, наместо поддршка на штрајкот на образованието, денеска застана во одбрана на Владата. Димовски, за потсетување, кршеше врати со асистенција на СДСМ, Оливер Спасовски и Мила Царовска, беше поставен со партиска агенда да го чува грбот на власта пред осиромашувањето и притисоците врз работниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close