Политички партии

Стоилковски: Владата не прави ништо за реконструкција на мостот во Карбинци

Зад мене е мостот на река Брегалница на патот од Кочани кон селото Долни Балван и Штип во општина Карбинци. Овој мост беше оштетен при поплавите кои го зафатија регионот пред неколку месеци, се уште не е саниран и од тогаш е надвор од употреба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close