0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Стоев: Софија очекува конкретни чекори од Скопје за трајно исполнување на Договорот за добрососедство

Стоев информира дека преговорите на експертско ниво меѓу Скопје и Софија течат, и оти се предадени бугарските предлози и текстови.

Back to top button
Close
Close