0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Стогодишник од Шкотска сѐ уште работи и нема намера да се пензионира

Се пензионирал пред речиси 30 години, но тоа не траело долго - тој едноставно морал да ги задржи рацете и умот зафатени. Страсниот работник и денес продолжува да придонесува кон заедницата работејќи во складиште за добротворни прилози.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close