0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Стипендии за кратки студиски престои во Велика Британија за 2022 година

Британскиот фонд за стипендии – British Scholarship Trust  доделува  до шест стипендии за кратки студиски престои, од еден до три месеци, за млади истражувачи од Република Северна Македонија на соодветни високообразовни и научни истражувачки институции во Велика Британија за 2022 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close