Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштество

„Стимулирајтe ги вашите сетила“ изложба на Елита Алити  во Кичево

Во ликовната галерија од Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево, утре со почеток во 17 часот, ќе се одржи изложба посветена на слепите лица насловена „Стимулирајте ги вашите сетила“. Ова е првпат во храмот на културата во Кичево да биде одржана ваков вид на изложба, на која сликите мирисаат, ѕвонат и се препознаваат на допир.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close