БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Стилијанидис: Во невремето во Атина ќе имавме и до 300 загинати, ако се потврдеа прогнозите и ако не преземевме мерки

Ќе имавме и до 300 загинати во Атина, ако се потврдеа метеоролошките прогнози и ако не преземевме мерки, вели министерот за климатска криза и цивилна заштита на Грција Христос Стилијанидис во интервјуто за првата програма на грчкото државно радио, говорејќи за невремето што пред една седмица ја зафати земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close