0_Web_АктуелноКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Стефоска ќе одржи состанок со градоначалникот на Охрид за заштитата на Охридски регион

Министерката за култура Ирена Стефоска најдоцна до следната недела ќе закаже состанок со градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков за да разговараат за заедничките чекори во врска со заштитата на Охридскиот регион.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close